Helmeta e sigurisë

2.00

In stock

Rreth këtij artikulli
? Helmeta sigurie për projekte të ndryshme. Pavarësisht nëse jeni duke punuar në një ndërtesë ose transport, një termocentral ose një rafineri, kjo helmetë mund të parandalojë të gjitha llojet e lëndimeve. Është projektuar për konsumimin e marangozëve, elektricistëve dhe punëtorëve të ndërtimit – ose kujtdo që punon rreth vinçave, pirunëve dhe makinerive të tjera të rënda.
?Kjo helmetë e lehtë por jashtëzakonisht e fortë është bërë nga ABS PP, një polimer termoplastik që njihet për qëndrueshmërinë dhe lehtësinë e tij. Ajo kombinon forcën dhe ngurtësinë për ta bërë këtë helmetë një zgjedhje të shkëlqyer për mbrojtjen tuaj.
? Lehtë për t’u përshtatur për kokat e meshkujve dhe femrave. Sistemi i brendshëm i pezullimit mund të rregullohet lehtësisht nëpërmjet një doreze të thjeshtë rregullimi në pjesën e pasme të kokës së sigurisë. Rripi fleksibël i mjekrës mund të rregullohet për të mbajtur helmetën në vend kur punoni në tokë ose në kushte me erë.
?Në rast rreziku, do t’ju mbajë të sigurt dhe një strehë 5 cm parandalon shiun dhe rrezet e diellit që të hyjnë në sytë tuaj. Efekti zbutës dhe thithës i goditjeve, rreshtimi i pullës është miqësor me mjedisin dhe nuk ka erë dhe është i qëndrueshëm.
?Kjo helmetë sigurie parandalon rënien e mbeturinave, përplasjet aksidentale dhe goditjen elektrike nga telat e varur në kokë.

SKU: KD230 Kategoritë: ,

Përshkrim i produktit

Emri i produktit: Kapelë e fortë
Ngjyra: e verdhë
Materiali: FRP, material fibër qelqi
Fusha e aplikimit: punëtorë ndërtimi, elektricistë, mekanikë, etj.
Karakteristikat: Lehtë për t’u përshtatur për kokat e meshkujve dhe femrave. Sistemi i brendshëm i pezullimit mund të rregullohet lehtësisht nëpërmjet një doreze të thjeshtë rregullimi në pjesën e pasme të kokës së sigurisë. Rripi fleksibël i mjekrës mund të rregullohet për të mbajtur helmetën në vend kur punoni në tokë ose në kushte me erë.

Bëhu i pari që vlerësonë “Helmeta e sigurisë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Reviews

Ende nuk ka vlerësime.

Main Menu